Morin Dağı

Tasarımda en temel konusu küresel ısınmayı işlemeye çalışmamdır. Tasarımdaki adanın yeri Bermudada hayali bir ada. Tasarımda kitabı mock up yaparak yazıları üzerine yerleştirdim bir kaç PNG, ışık ayarı ve renklendirme ile böyle bir tasarım yapmak mümkün.

Son yirmi yıldır küresel ısınmanın etkileri daha fazla hissedilir hale gelmiştir. Bu ısınmaya büyük oranda insan faaliyetlerinin neden olduğuna yönelik çok sayıda kanıt vardır. Başka bir deyişle, insan faaliyetleri sera gazlarının (başlıca karbon dioksit, metan ve azot oksit) birikimi yoluyla atmosferin kimyasal kompozisyonunu değiştirmiştir.

Tasarımın sol kapağında sayfasında yazan yazı ise şöyle;

Bermuda da kimsenin yaşamaya cesaret bile edemediği sadece hayvanların barınabildiği bir ada da aklına koyduğunu yapan Darwin isimli doğa kaşifi Morin adasına gitmek üzere yola koyulur ada da onu uzun süre tutacak bütün malzemeleri yanına alır ve adaya gelir.


Tutanabilmek için çok çaba sarf eder daha öncesinde de doğa da kalmıştır ama böylesini ilk kez deneyimler bir süre sonra hayvanlarla arkadaş olur ama bu uzun zamanını almıştır. Artık hayvanlarla iletişim kurabiliyordur tavşan sincap baykuş ve diğerleri yavaş yavaş hayvanların azaldığını gözlemler küresel ısınma adayı gittikçe küçültmuştür ve kısıtlı bir alan kalmıştır yaşamaya Darwin çaresizce ne yapacağını düşünür ama elinden hiç bir şey gelmez kalktığında en yakın dostu sincap Ricky yoktur ve hayal kırıklığı giderek artar.


Artık sonuna gelmiştir yaşam alani gittikçe daralıyordu ve Darwin adayı terk etmek zorundaydı Morin e geldiği teknesine biner ve tavşan titiyi yanına alarak kıyıya ulaşır ve eski yaşantısına geri döner yaşadığı her günü bir kitap olarak bastırır doğa kâşifi Darwin yaşlanmıştır titi de artık dayanamyordur normal bir tavşana oranla iki yıl daha fazla yaşamıştır uyandığında titiyi ölü bulan Darwin bu acıyı kaldıramaz ve sonsuz yolculuğa ulaşır.

Bu tarz yazılar ve devamı için sayfamızı ve sosyal medya (instagram) hesabımızı takip etmeyi unutmayın.

Tasarım Sahibi : Hüseyin AYLAS

Hikaye Yazarı : Şule KAHRAMAN

Yorum Gönderin