Tasarımcı Düşünmenizi Sağlayacak En İyi Tasarım ve Sanat Platformları

Tasarımcı olmak ve her gün yeni bir şeyler düşünerek onları oluşturmak zor iştir. Bazen fikirler bir anda ortaya çıkarken bazen ise bu çok uzun zaman alabiliyor Kendinizi sıkılmış hissettiğinizde çalışmadan biraz uzaklaşmak ve ilham almak için farklı tasarımlara bakmak kafanızda yapmak istediğiniz tasarımın oluşmasında yardımcı olacaktır.

Tasarımcı İçin Yaratıcı Olmak Zor İştir

Ama bunun için ilham alabileceğiniz birçok web sitesi vardır. Bu siteler size yapmak istediğiniz tasarımı veya sıfırdan bir tasarım yapmanızda çok yardımcı olacaktır.

Bu yazımızda sizin için birbirinden eğlenceli ve bir o kadar da zihninizi canlandıracak web sitelerini bir araya getirdik.

İşte Sizler İçin Topladığımız En İyi Tasarım ve Sanat Platformları

Behance


Behance.com, günümüzde web tasarımı, ve tasarımdaki gelişmeleri takip etmek için mükemmel bir görsel araç ve en popüler portfolyo platformu diyebiliriz. Tasarımlarınız için ilham kaynağı olabilecek en yararlı bir platform.


Dribbble


Muhtemelen creative sosyal ağların en populer ismi olan Dribbble, yaratıcıların çalışmalarını yayınladığı, başka tasarımcıların işlerine yorum yapılabilen ve full time yada freelance projeler bulunabilen çok kullanıcılı bir site.


Design inspiration


Designpiration kaliteli tasarımları keşfetmenize ve paylaşmanıza yardımcı olan, kullanışlı arayüzü ile harika işlere göz atmanızı sağlayacak listenizde olması gereken kaynaklardan bir diğeri.


The Inspiration grid

InspirationGrid dünyanın dört bir yanından yaratıcı yetenekleri onurlandıran online bir dergi. İlham kaynağı olarak, tasarım, sanat, illüstrasyon, tipografi, fotoğrafçılık, mimari, moda ve daha fazlası için günlük kontrol etmeyi unutmayın.

Niice


Niice için Behance, Dribbble ve Designspiration gibi en büyük ilham kaynağı platformlarındaki kaliteli içerikleri toplayan yaratıcı sanatçıların platformu diyebiliriz.


Abduzeedo (Abduzido)


Abduzeedo mimarlık, tasarım, fotoğraf ve UX ile ilgili makaleleri paylaşan bireysel yazarlardan oluşan bir kolektif. 2006 yılında Brezilyalı tasarımcı Fabio Sasso tarafından kurulan güçlü bir platform.


Baubauhaus

Dünyanın ilk modern tasarım okulunun adını taşıyan bu sitede, görsel tasarım, tipografi ve illüstrasyon gibi alanlardaki yaratıcılardan inanılmaz eserler bulabilirsiniz.


Creative Review

1980 yılında kurulan Creative Review, reklam, tasarım ve görsel kültürler alanında dünyanın en önde gelen aylık dergisi. Yüksek kalitede gazetecilik yapan bu dergi sayesinde, yaratıcı dünyadan güvenilir haberlere, yorumlara ve röportajlara kolaylıkla erişebilirsiniz.


Creative Boom


Creative Boom yaratıcı topluluğu kutluyor, ilham veriyor, destekliyor ve grafik tasarım hakkında ilham verici harika projelere yer veriyor. Dergi ayrıca, dünyanın önde gelen tasarımcılarından bazılarıyla yapılan görüşmeleri de takip etme imkanı sunuyor.

AIGA: Eye on Design

The Professional Association for Design, Profesyonel Tasarım Derneği olarak bilinen AIGA, ilham patlaması yaşatan Eye on Design adlı harika bir bloga sahip. Dünyanın dört bir yanından gelen katılımcıların sunduğu göz kamaştırıcı projelerle asla sıkılmadığım ve bookmarkımın en üs sıralarında yer alan bir baş ucu kaynağı.


Women of Graphic Design


Women of Graphic Design grafik tasarım sektöründeki sadece kadınların yarattığı işlere yer veriyor ve onları baş tacı yapıyor. Poster ve editöryal tasarımlara odaklanan sitenin küratörlüğünü Tori Hinn ve Kathleen Sleboda’nın önderliğinde sağlam bir tasarım ekibi yapmakta.


Booooooom


Daha fazla sanatsal esnekliğe sahip olan Booooooom çağdaş resim, fotoğraf ve tasarım için adeta bir mabet niteliğinde. “Tüm içeriğin içinde kaybolmak” için sizi cesaretlendiriyor ve kendinizi farkında olmadan her seferinde kaybolmuş olarak bulacağınız, ilham perilerinin sosyal medyası diyebiliriz.

Colossal


Colossal, internetteki en iyi görsel sanatlar, tasarım ve kültür bloglarından biri. “Hakkında” sayfasına göre, bu siteyi ayda 2–3 milyon kişi ziyaret ediyor. Bu rakamlar kulağa çılgınca gelebilir ama kendinizi bir kez makalelere, galerilere, röportajlara bıraktığınızda, şimdiden kendinizi günlük ilham için buraya geri dönecek çok sayıda kişi arasında farz edebilirsiniz.

Bu tarz yazılar ve devamı için sayfamızı ve sosyal medya (instagram) hesabımızı takip etmeyi unutmayın.

Yorum Gönderin